Шаблоны Joomla 3 тут

На круглому столі «Вибори, політологи та політичні технології: громадські та експертні оцінки» оцінюють роль політологів у виборчих процесах

Опубликовано: 17.10.2016

Випускники та студенти відділення політології ДНУ імені Олеся Гончара, зібрались, щоб обговорити зміни, в умовах проведення виборів, виборчих технологіях та політологічній освіті в Україні. Депутати, активісти, представники неурядових організацій згадали про своє навчання в університеті, все корисне що вони отримали та визначили можливі напрямки вдосконалення політологічної освіти.

12 квітня 2016 року в Дніпропетровському національному університеті відбувся круглий стіл за темою «Вибори, політологи та політичні технології: громадські та експертні оцінки». В його діяльності взяли участь депутати Дніпропетровської міської ради Олександр Лигін та Олександр Купрієнко, громадські діячі Ганна Колохіна («Дніпровський центр соціальних досліджень») та Юлія Лисенко (ОПОРА) та інші.

Прикметною рисою, яка об’єднує учасників круглого столу, було те, що усі вони є випускниками відділення політології ДНУ імені Олеся Гончара.

В ході дискусії були обговорені результати місцевих виборів в Україні, підсумки застосування нової системи виборів депутатів місцевих рад, особливості використання двотурової системи на виборах мерів.

Отримала оцінку якість підготовки політологів та подальша доля спеціальності, яка сьогодні, в умовах розвитку партійної конкуренції та громадянського суспільства набуває нового імпульсу до розвитку.

Завідуючий кафедрою політології, доктор політичних наук Олексій Анатолійович Третяк підсумовуючи дебати наголосив, що політологічна освіта в ДНУ імені Олеся Гончара динамічно розвивається, намагаючись реагувати на постійні зміни в політичному житті країни. Удосконалюються навчальні дисципліни, з врахуванням тих змін, які відбуваються у партійній та виборчій системах, місцевому самоврядуванні, політичному житті країни в цілому.

Кафедра політології ДНУ цього року відзначає 25-річчя. Вона пройшла складний шлях становлення, результатом якого стало формування інноваційної системи підготовки фахівців, необхідних державі і суспільству. Жодна виборча кампанія в Дніпропетровському регіоні й Україні не відбувається без участі політологів, які закінчили ДНУ. Серед них – діючі народні депутати України, депутати міських, районних, обласних рад, відомі політтехнологи, журналісти, політичні консультанти, громадські діячі, експерти, науковці в галузі політичних наук.

Круглий стіл проводиться в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-гуманітарні науки: напрямки наукового пошуку».

IMG 6667IMG 6656IMG 6653

Круглий стіл відвідав знаний фахівець з теорії політичних партій доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології Донецького національного університету імені Олеся Гончара Микола Васильович Примуш.